« Mat 26:51 Ewangelia Mateusza 26:52 Mat 26:53 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Tedy mówi mu Jezus: nawroć twój miecz na mie[j]sce jego. Bo wszytcy biorący miecz, od miecza zginą.
2.WUJEK.1923Tedy mu rzekł Jezus: Obróć kord swój na miejsce jego; albowiem wszyscy, którzy miecz biorą, mieczem poginą.
3.RAKOW.NTTedy mówi mu Jezus: Obróć swój miecz na miejsce jego; wszyscy bowiem, którzy miecz biorą, od miecza poginą.
4.GDAŃSKA.1881Tedy mu rzekł Jezus: Obróć miecz swój na miejsce jego; albowiem wszyscy, którzy miecz biorą, od miecza poginą.
5.GDAŃSKA.2017Wtedy Jezus powiedział do niego: Schowaj miecz na swoje miejsce. Wszyscy bowiem, którzy za miecz chwytają, od miecza zginą.
6.SOŁOWEYCZYK.MATTedy mu rzekł Jezus: Obróć miecz twój na miejsce jego; albowiem wszyscy którzy miecz biorą, mieczem poginą.
7.SZCZEPAŃSKIWówczas Jezus rzekł do niego: Schowaj miecz swój na miejsce swe; wszyscy bowiem, co chwytają za miecz, od miecza giną.
8.MARIAWICIWtedy rzekł mu Jezus: Obróć miecz twój na miejsce jego; albowiem wszyscy którzy za miecz biorą, od miecza poginą.
9.GRZYM1936Jezus mu rzekł: Połóż miecz na miejsce. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie.
10.DĄBR.WUL.1973Wtedy rzekł mu Jezus: Schowaj miecz swój na miejsce. Wszyscy bowiem, którzy za miecz będą chwytali, od miecza poginą.
11.DĄBR.GR.1961Wtedy rzekł mu Jezus: Schowaj miecz swój na miejsce. Wszyscy bowiem, którzy za miecz będą chwytali, od miecza poginą.
12.TYSIĄCL.WYD5Wtedy Jezus rzekł do niego: Włóż miecz na swoje miejsce, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną.
13.BRYTYJKAWtedy rzecze mu Jezus: Włóż miecz swój do pochwy; wszyscy bowiem, którzy miecza dobywają, od miecza giną.
14.POZNAŃSKAMówi mu Jezus: - Włóż miecz na swoje miejsce, bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza giną!
15.WARSZ.PRASKALecz Jezus mu powiedział: Schowaj twój miecz, bo wszyscy ci, którzy chwytają za miecz, od miecza poginą.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Wtedy mówi mu Jezus: Zawróć twój sztylet na jego miejsce; bo wszyscy, którzy mszczą się sztyletem, od sztyletu poginą.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITSchowaj swój miecz do pochwy - rozkazał mu Jezus - ci, co chwytają za miecz, od miecza również giną.
18.TOR.PRZ.Wtedy Jezus powiedział mu: „Schowaj swój miecz z powrotem gdzie jego miejsce; bo wszyscy, którzy biorą miecz, od miecza zginą.”