« Mat 17:1 Ewangelia Mateusza 17:2 Mat 17:3 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574I przeobraził się przed nimi, i zaświeciło oblicze jego jako słońce, a szaty jego były białe, jako śnieg.
2.WUJEK.1923I przemienił się przed nimi. A oblicze jego rozjaśniało jako słońce, a szaty jego stały się białe jako śnieg.
3.RAKOW.NTI przekształtowany był przed nimi; i rozjaśniało oblicze jego jako słońce; a szaty jego stały się białe jako światłość.
4.GDAŃSKA.1881I przemieniony jest przed nimi, a rozjaśniło się oblicze jego jako słońce, a szaty jego stały się białe jako światłość.
5.GDAŃSKA.2017I został przemieniony przed nimi: jego oblicze zajaśniało jak słońce, a jego szaty stały się białe jak światło.
6.SOŁOWEYCZYK.MATI przemienił się przed niemi: A oblicze jego rozjaśniało jako słońce: szaty też jego stały się białe jako śnieg.
7.SZCZEPAŃSKII przemienił się wobec nich: oblicze Jego zajaśniało niby słońce, a szaty Jego stały się białe, jak śnieg.
8.MARIAWICIi przemienił się przed nimi. I oto Oblicze Jego rozjaśniało jako słońce, i szaty Jego stały się białe jako śnieg.
9.GRZYM1936I tam przemienił się przed nimi: oblicze jego rozjaśniało jako słońce a szaty stały się śnieżnobiałe.
10.DĄBR.WUL.1973I przemienił się przed nimi: i rozjaśniało oblicze jego jako słońce, szaty zaś jego stały się białe jako śnieg.
11.DĄBR.GR.1961I przemienił się przed nimi: i rozjaśniało oblicze jego jak słońce, szaty zaś jego stały się jak światłość promienne.
12.TYSIĄCL.WYD5Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło.
13.BRYTYJKAI został przemieniony przed nimi, i zajaśniało oblicze jego jak słońce, a szaty jego stały się białe jak światło.
14.POZNAŃSKAI na ich oczach zmienił się Jego wygląd: twarz Jego zajaśniała jak słońce, a szaty stały się białe jak blask (słoneczny).
15.WARSZ.PRASKAI przemienił się przed nimi. Oblicze Jego zajaśniało jak słońce, a Jego szaty stały się olśniewające jak światło.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.I został przed nimi przekształcony, więc jego oblicze rozjaśniło się jak słońce, a jego szaty stały się białe jak światło brzasku.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITTam w ich obecności doznał przemiany. Jego twarz zajaśniała jak słońce, a szaty zalśniły bielą.
18.TOR.PRZ.I został przemieniony przed nimi, i rozjaśniło się Jego oblicze jak słońce, a szaty Jego stały się białe jak światło.