« Mat 15:31 Ewangelia Mateusza 15:32 Mat 15:33 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A Jezus przyzwawszy ucznie swe rzekł: Rozlitowałem się nad tłumem, że już trzy dni przymnie trwają, i nie mają co jeść, a odpuścić ich na tczo niechcę, by więc nie ustali na drodze.
2.WUJEK.1923A Jezus zezwawszy uczniów swoich, rzekł: Żal mi rzeszéj; albowiem już trzy dni trwają przy mnie, a nie mają, coby jedli; a nie chcę ich opuścić głodnych, aby nie ustali w drodze.
3.RAKOW.NTA Jezus przyzwawszy uczniów swych, rzekł: Zięty jestem litością nad tym ludem; iż już trzy dni trwają przy mnie, i nie mają coby jedli; a rozpuścić poszczących niechcę, żeby snadź nie ustali w drodze.
4.GDAŃSKA.1881Lecz Jezus zwoławszy uczniów swoich, rzekł: Żal mi tego ludu; albowiem już trzy dni przy mnie trwają, a nie mają, co by jedli, a nie chcę ich rozpuścić głodnych, by snać nie pomdleli na drodze.
5.GDAŃSKA.2017Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i powiedział: Żal mi tych ludzi, bo już trzy dni przy mnie trwają i nie mają co jeść. Nie chcę ich odprawić głodnych, aby przypadkiem nie zasłabli w drodze.
6.SOŁOWEYCZYK.MATA Jezus przyzwawszy uczniów swoich, rzekł: Żal mi tej rzeszy: albowiem już trzy dni trwają przy mnie, a nie mają, coby jedli: a nie chcę ich opuścić głodnych, aby nie ustali w drodze.
7.SZCZEPAŃSKIA Jezus, przywoławszy uczniów swych, rzekł: Żal mi <tego> ludu, bo od trzech już dni trwa przy Mnie, a nie ma co jeść; nie chcę ich puścić zgłodzonych, aby w drodze nie zesłabli.
8.MARIAWICIA Jezus wezwawszy uczniów Swoich, rzekł: Żal mi rzeszy, albowiem już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść; a nie chcę ich puścić głodnych, aby nie ustali w drodze.
9.GRZYM1936A Jezus wezwał uczniów swoich i rzekł: Żal mi ludu: już trzy dni są ze mną a nie mają co jeść; nie chcę ich puścić głodnych, żeby nie ustali w drodze.
10.DĄBR.WUL.1973Jezus zaś, przywoławszy uczniów swoich, rzekł: Żal mi rzeszy, bo oto już trzy dni trwają przy mnie, a nie mają co jeść. A nie chcę ich odprawić głodnymi, aby nie ustali w drodze.
11.DĄBR.GR.1961Jezus zaś, przywoławszy uczniów swoich rzekł: Żal mi rzeszy, bo oto już trzy dni trwają przy mnie, a nie mają co jeść. A nie chcę ich odprawić głodnymi, aby nie ustali w drodze.
12.TYSIĄCL.WYD5Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby ktoś nie zasłabł w drodze.
13.BRYTYJKAA Jezus wezwał uczniów swoich i rzekł: Żal mi tego ludu; albowiem już trzy dni są ze mną i nie mają co jeść, a Ja nie chcę ich odprawić głodnych, aby czasem w drodze nie zasłabli.
14.POZNAŃSKAA Jezus przywoławszy swoich uczniów powiedział: - Żal mi tego tłumu, bo już trzy dni trwają przy Mnie i nie mają co jeść. A nie chcę ich puścić głodnych, aby nie ustali w drodze.
15.WARSZ.PRASKATymczasem Jezus przywołał swoich uczniów i powiedział im: Żal mi tego ludu. Oto już trzy dni są ze Mną i nie mają co jeść. Nie chcę zostawiać ich dalej o głodzie. Mogliby zasłabnąć w drodze.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Lecz Jezus zwołał swoich uczniów i powiedział: Żal mi tego tłumu, gdyż już trzy dni przy mnie trwają i nie mają co jeść; a nie chcę ich odprawić głodnych, aby czasem nie pomdleli w drodze.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITA Jezus przywołał swoich uczniów i powiedział: Bardzo mi żal tych ludzi. Są ze Mną już trzy dni. Nie mają co jeść, a Ja nie chcę odsyłać ich głodnych, bo mogliby zasłabnąć w drodze.
18.TOR.PRZ.A Jezus wezwał swoich uczniów i powiedział: „Żal mi tego tłumu, ponieważ już trzy dni pozostają przy mnie i nie mają co jeść, a nie chcę ich rozpuścić głodnych, aby czasem nie zasłabli w drodze.”